A perzsák ajándékoztak meg bennünket először a parfümökkel.
Ők nevezték el így:" szép nőknek való isteni illatok."

Az illatokat nem csak különleges alkalmakkor kell viselni, hanem mindennapi szépségápolásunk részévé kell, hogy váljanak.
Az Ön által használt illat személyiségének és hangulatának a tükre, s azt is megmutatja milyennek szeretné láttatni magát másokkal.
Ahogyan más alkalmakra más– más ruhát veszünk fel, aszerint mit csinálunk, hova megyünk és hogyan érezzük magunkat, ugyan úgy az illattárunkból is kiválaszthatjuk az éppen alkalomhoz illőt.
Ha általában mindig ugyan azt az illatot használja, tegyen kísérletet valami újjal. Válasszon az illatok közül, aszerint, hogy mikor hol viselné az illatot és milyen benyomást szeretne kelteni.
Hogyan hatnak érzékszerveinkre az illatok és színek?
Mit jelent az összetett mély illataromák alkalmazása?
Kevés parfümgyártó cég használ komplex illatanyagot.
Termékismertetőinkben megtalálható minden egyes termékünk, összetett illataroma "Elsődleges", "Átmeneti", és "Bázis" illatanyag kompozíciójának részletes leírása.
Az "Elsődleges"vagy /Fejjegy/ elnevezés alatt az aroma kompozíció értendő, amelyet az illatanyag felvitelekor azonnal érzünk.
Az "Átmeneti" vagy /Szívjegy/ elnevezés alatt azt az aroma kompozíciót értjük, amelyet az illatanyag felvitele után 15-20 perc múlva érzünk.
A "Bázis" vagy /Alapjegy/ elnevezés azt az alapvető aroma kompozíciót jelenti, amit az illatanyag felvitele utáni kb. 40 perc múlva, az illatanyag hatásának végéig érzünk.
Az illatok hatását egy piramissal tudjuk legjobban érzékeltetni. A felsorolt illatanyagok csak tájékoztató jellegűek!
Melyik illat milyen gyorsan párolog?
Végül, következzék egy hozzávetőleges sorrend a párolgási sebességet figyelembe véve (kezdve a legillékonyabb illatjegyekkel)
1.citrusos jegyek (pl. grépfrút, bergamott, citrom)
2. gyógyfüves jegyek (pl. menta, rozmaring)
3. zöld jegyek (pl. levelek, frissen vágott fű)
4. aldehides jegyek (szintetikus lágy virágillat, inkább a női parfümökre jellemző)
5. gyümölcsös jegyek (pl. ananász, dinnye, szeder)
6. virágos jegyek (pl. levendula, rózsa)
7. fűszeres jegyek (pl. bors, fahéj)
8. fás jegyek (pl. szantálfa, cédrusfa)
9. balzsamos jegyek (pl. bizonyos fák gyantaszerű nedve)
10. édes jegyek (pl. vanília, tonkabab)
11. mohás jegyek (pl. tölgymoha)
12. állati eredetű jegyek (pl. mósusz, ámbra)
Tanácsok,hogy sokáig élvezhessük kedvenc illatunkat, és amit a parfümről tudni kell!
Az illatok titkai
. Tartsa az illatot sötét, hűvös helyen, hogy megakadályozza a párolgását és a minőség romlását.-ha lehet saját dobozában.-
. A parfümöt testének pulzus - pontjaira tegye, mivel a meleg hozza ki a karekterüket.
. A kevesebb néha több! Vagyis a parfümöt úgy használjuk, hogy csak azok érezzék akik közel állnak, hajolnak hozzánk. -A messzire illatozó parfüm visszataszító lehet és ellenkező hatást vált ki.-
.A parfüm minden bőrön másképp illatozik.
. A parfümnek hangsúlyozni kell az ön személyiség jegyeit.
. A parfüm próbánál az illatanyagot csak kenje a bőrére: NE DÖRZSÖLJE, MERT ÖSSZETÖRI AZ ILLATOT ÉS AKKOR NEM A VALÓDI ILLAT KOMPOZICIÓT FOGJA ÉREZNI!
. Elkerülheti az irritációt, ha a napon nem tesz parfümöt közvetlenül a bőrére. -Könnyen csúnya barna foltokat szerezhetünk a bőrön!-
. Jó tudni, hogy az orr hamar "kifárad", ezért a parfüm illatát, egy idő után, már nem érezzük úgy, mint mások. HA AZ ILLATOT 30 PERC ELTELTÉVEL MÉG MINDIG JÓL ÉRZI, AZ AZT JELENTI TÚL SOK PARFÜMÖT HASZNÁL.
. Ha csak enyhén szeretné beparfümözni magát, permetezze a parfümöt maga elé, majd sétáljon bele az illatfelhőbe.
. Tartósabb lesz az illat, ha zuhanyozás, fürdés után a nedves bőrre permetezi.
Amennyiben használ hintőport, a dobozába pemetezzen kevés parfümöt, majd zárja le. így összehangolt illathatást érhet el.
. Ha ruháit illatosítani szeretné, de nem akarja, hogy a parfüm foltot hagyjon, a ruha visszáján a felhajtásra, kézelőre vagy gallérra tegye az illatot.
. Ne feledje a fűszeres ételek és a fokhagyma megváltoztatja a bőrén a parfüm illatát.
. Mivel orrunk hamar kifárad, ezért egyszere, csak kevés illat mintát szagoljunk, mert csak így -érezzük-, tudjuk megkülönböztetni megfelelően az illatokat.
TIPP: Ha egy parfüm illatot szeretne valamilyen okból etávolítani a bőréről, vagy túl sok parfümöt permezett, kent magára: nedvesítsen meg egy vattakorongot, vagy gézt alkohollal, vagy mártsa szódabikarbónás vízbe és törölje át vele a bőrfelületet, majd mossa le.
A parfümolaj aránya az illatokban vagyis mi a parfüm és a kölni közt a különbség
|
Parfüm |
15-25 % |
Eau de Parfum (EDP) |
8-15 % |
Eau de Toilette (EDT) |
4-8 % |
Eau de Cologne (EDC) |
2-5 %
|